Mikronakłuwanie jest wykorzystywane w kosmetyce od lat do stymulacji skóry i jej przebudowy. Przez ten czas zastosowanie igieł w zabiegach regeneracyjnych stało się dla nas znacznie mniej przerażające - i słusznie. Obecne możliwości pozwalają na dopasowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb i nawet skóra naczyniowa nie stanowi przeciwwskazania. Wręcz przeciwnie mikronakłuwanie jest jej sprzymierzeńcem. 

Jak to działa?

Już po 35. roku życia spada produkcja ceramidów, które są odpowiedzialne za spójność warstwy rogowej. W następstwie tracimy ze skóry za dużo wody a kolejnym etapem jest nadmierne rogowacenie naskórka. 

Rezultaty zabiegu mikronakłuwania są oparte na dwóch podstawowych rodzajach aktywności: uruchamianiu autoregeneracyjnych mechanizmów skóry oraz  jednoczesnej absorpcji wprowadzanych składników aktywnych. 

Rezultaty

Mikronakłucia powodują całą kaskadę stanu zapalnego. Neutrofile (jedna z grup białych krwinek) uwalniają czynniki wzrostu stymulując fibroblasty. W następstwie dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów, czyli tak pożądanego kwasu hialuronowego.

Efektem jest widoczne zagęszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek oraz znaczna poprawa jakości naskórka.

Podczas mikronakłuć powstają setki mikrokanalików które przełamują barierę naskórkową umożliwiając absorpcję składników aktywnych wgłąb skóry. Dlatego kluczowym jest dobór odpowiednich koktajli bogatych w wysoko stężone składniki aktywne.

Zalety

Zabieg mikronakłuwania jest bezpieczną i niechirurgiczną metodą, przy której warstwa ochronna skóry jest tylko minimalnie uszkodzona, a organizm nie jest narażony na szok, jak w przypadku terapii laserowej.

 

                                                                                                                                                            > wróć >>>

Mikronakłuwanie z potencjałem

11 marca 2019
Przyspieszamy wzrost włosów, wypadanie włosów, łysienie

STUDIO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

 

 

11 marca 2019
                                            Makijaż permanentny cieszy się bardzo dużą popularnością. Możemy nim podkreślić nasze atuty lub skorygować niedoskonałości. Choć obecnie upiększanie wszystkich kluczowych elementów twarzy jest niezwykle pożądane w naszym studiu prawdziwy prym
11 marca 2019
                                                                Mikronakłuwanie jest wykorzystywane w kosmetyce od lat do stymulacji skóry i jej przebudowy. Przez ten czas zastosowanie igieł w zabiegach regeneracyjnych stało się dla nas znacznie mniej przerażające - i
11 marca 2019
  Włosy od zawsze należą do jednego z głównych kanonów piękna. Nie bez powodu. Wraz z paznokciami są odzwierciedleniem naszego wewnętrznego zdrowia i witalności. Piękne, błyszczące kosmyki pozytywnie wpływają na naszą

POLECANE ARTYKUŁY

Szewska 6- 8

40-649 Katowice

STUDIO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

 

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

 

Pon - wt: 8:00 - 16:00

Śr - czw: 13:00 - 21:00 

Pt: 10:00 - 18:00

TERMINY I REZERWACJA ZABIEGÓW

 

 

Tel: 664 313 140

STUDIO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA